اصولگرایان و بازی در میدان فتنه

اجازه بدهید با این سوال شروع کنیم: ستون و تکیه گاه اصلی فتنه 88 چه بود؟ خواهید گفت ادعای تقلب و دخالت دولت در انتخابات. امروز، نه فتنه 88 به طور کامل فروکش کرده و نه بازیگران و بازیگردانان آن عقب نشسته اند. آن گروهی نیز که از رفتارهای رادیکالی اجتناب می ورزند و سعی در حفظ خود در چارچوب نظام دارند، مکرر همان ادعای دخالت دولت در انتخابات را در دهان می چرخانند اما به زبان تلویح؛ و با این استدلال که «هر چند ظلمی در حق ما رفته، اما باید با شرایط کنار بیائیم و مصالحه کنیم تا بمانیم و ادامه راه پیشین خود را بپیمائیم». در چنین شرایطی، ایده آل ترین فضای سیاسی برای جریان فتنه، استوار ماندن بلکه قامت کشیدن همان «ادعای دخالت دولت در انتخابات» است؛ چرا که اگر روزی قرار باشد از زمین برخیزند، باید به همین ادعا تکیه کنند.

دو سال از عمر دولتی که انتخابات دهم ریاست جمهوری را برگزار کرده، باقی است و ظرف چند ماه آینده بناست همین دولت، انتخابات مجلس نهم را برگزار کند؛ و متاسفانه باید گفت فضایی که چند ماه مانده به 22 خرداد 88 توسط جریان فتنه با هدف زیر سوال بردن سلامت انتخابات دهم ایجاد شد، هم اکنون بار دیگر در رابطه با انتخابات مجلس در حال شکل گیری است؛ اما نه توسط جریان فتنه که توسط دوستان اصولگرا. به این گفته ها دقت بفرمائید:

روزنامه شرق از آقای «بهمن اخوان» نماینده تفرش سوالی می پرسد که کلید واژه آشنای «کمیته صیانت از آرا» هوشمندانه در آن گنجانده شده است: «طرح تشکیل کمیته صیانت از آرا برای برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی چقدر جدی است؟» ایشان نیز پاسخ می دهند: «طبیعی است که نمایندگان به دنبال برگزاری انتخابات سالم باشند و برخی از نمایندگان پس از بالا گرفتن بحث‌های مربوط به جریان انحرافی و تلاش این جریان برای تاثیرگذاری در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی به این فکر بیفتند تا به دنبال راهکارهایی برای برگزاری انتخابات سالم و عادلانه باشند».

آقای «نورالله حیدری» نماینده اردل و فارسان به خبرآنلاین می گویند: « وقتی بخشی از بدنه دولت، خواسته یا ناخواسته سهوا یا عمدا برخلاف قانون عمل می‌کند، چطور مطمئن باشیم که انتخابات درستی را برگزار خواهند کرد؟».

سرلشگر فیروزآبادی ادعای جریان فتنه درباره سوء استفاده از سهام عدالت را درباره یارانه ها تکرار می کنند: «یارانه‌های نقدی در طرح هدفمندی یارانه ها و سهام عدالت نباید در مبارزات انتخاباتی مورد استفاده ابزاری قرار گیرد».

آقای «غلامرضا مصباحی مقدم» عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با خبرگزاری مهر مصاحبه کرده و با فاقد ارزش خواندن «مجلس دست پخت دولت»،چهار راهکار جلوگیری از دخالت دولت در انتخابات ارائه می فرمایند که یکی از آنها «ایجاد فضای رسانه‌ای علیه دخالت دولت در انتخابات» است.

و... مصادیق این دست اظهارات از سوی دوستان اصولگرا فراوان است و در فایده «گوگل» همین بس که از اطناب این وجیزه جلوگیری می کند.

روزنامه ها و سایت های اصلاح طلب نیز مترصدند تا کسانی از دوستان اصولگرای ما با صدای بلند نگران شوند و آنان نیز این نگرانی ها را به عنوان سند تلویحی دخالت دولت در انتخابات 88 برای مخاطبانشان منتشر کنند.

تردید نکنید که این سخنان و این اظهار نگرانی های رسانه ای، در تغییر مواضع 180 درجه ای امثال سید محمد خاتمی تاثیر به سزایی داشته است؛ کسانی از جریان فتنه که تا دیروز به دنبال راهی برای توبه و بازگشت به نظام بودند، امروز دوباره شروع به شاخ و شانه کشیدن کرده اند که «ما از سال۸۴ نباید در انتخابات شرکت میکردیم! متاسفانه این اشتباه ما بود. این بار اگر شرایط فراهم نشد حتما در انتخابات شرکت نمی کنیم».

تردید نکنید که ادامه تشکیک اصولگرایان مخالف جریان انحرافی در سلامت انتخابات اسفند 90 ، جریان فتنه را از زیر خاکستر بیرون خواهد کشید و این پیوند ناخواسته اصولگرایان مخالف دولت با فتنه گران، فتنه ای دیگر خواهد شد. به راستی جوان دانشجویی که دیروز از زبان یاران موسوی ادعای دخالت دولت احمدی نژاد در انتخابات 88 را نپذیرفته، امروز  با شنیدن سخنانی از قبیل آنچه گذشت و از زبان آنان که گذشت، چه تصوری نسبت به «انتخابات در جمهوری اسلامی» پیدا خواهد کرد؟ چگونه پاسخ این سوال ها را خواهید داد: مگر همین دولت نبود که انتخابات ریاست جمهوری دهم را برگزار کرد؟ شما که دیروز ادعای دخالت دولت را در انتخابات رد می کردید امروز چرا این ادعا را خود تکرار می کنید؟ دخالت علیه موسوی خوب بود اما دخالت علیه شما بد؟ آیا جریان انحرافی حاضر در بدنه دولت، مجلس را می خواهد اما دولت را نمی خواست؟

راقم این سطور بنا به استناد همه روشنگری هایی که نظام درباره انتخابات 88 انجم داد و حامیان مردمی موسوی را قانع و نسبت به سیستم معتمد و مطمئن کرد تا سرمایه اجتماعی فتنه فرو بریزد، معتقد است این دست اظهارات و ابراز نگرانی های دوستان اصولگرا مبنای واقعی ندارد. حتی سید محمد خاتمی هم در این باور راسخ است و به نیوزویک می گوید: «فکر نمی کنم در انتخابات ایران تقلب به معنای خاص کلمه وجود داشته باشد یا بتواند تاثیرگذار باشد...من خودم در دوران مسئولیت ریاست جمهوری چندین انتخابات را برگزار کردم. اگر چنین چیزهایی هم وجود داشته باشد در مقابل نتایج آن  انتخابی که مردم در آن نقش دارند، متفاوت و ناچیز است».[1]

امروز باید این سخنان رهبر انقلاب در نماز جمعه 29 خرداد 88 را خطاب به برخی دوستان اصولگرا و دلسوز نظام تکرار کرد که «این خط را از پیش از انتخابات هم شروع کردند؛ از دو سه ماه پیش از این. من اول فروردین در مشهد گفتم هى دارند دائماً به گوش‌ها می خوانند، تکرار میکنند که بناست در انتخابات تقلب بشود. می خواستند زمینه را آماده کنند. من آن وقت به دوستان خوبمان در داخل کشور تذکر دادم و گفتم این حرفى را که دشمن می خواهد به ذهن مردم رسوخ بدهد، نگوئید... مردم اطمینان دارند؛ اما برخى از طرفداران نامزدها هم اطمینان داشته باشند که جمهورى اسلامى اهل خیانت در آراء مردم نیست. ساز و کارهاى قانونى انتخابات در کشور ما اجازه‌ى تقلب نمیدهد. این را هر کسى که دست‌اندرکار مسائل انتخابات هست و از مسائل انتخابات آگاه است، تصدیق میکند».

ستون و تکیه گاه ویران شده فتنه گران 88 به دست برخی اصولگرایان در حال استوار شدن است. بصیرت با همایش «بصیرت افزایی» قابل حصول نیست. به قول آقا یک سیاستمدار باید مانند یک شطرنج باز ماهر هر حرکتی که می کند، 10 حرکت بعدی دشمن را ببیند. الفبای بصیرت تامل در عواقب سخنان و مواضع است. تیترهای درشت روزنامه شرق، اظهار نگرانی های اصولگرایانه درباره سلامت انتخابات را متوقف نکرد و راقم این سطور، ناچار به صراحت روی آورد؛ بلکه این روند متوقف شود.

/ 0 نظر / 7 بازدید