عدم استفاده خاتمی از واژه «تقلب» تاکتیکی بود

خبرگزاری فارس: نویسنده کتاب سودای سکولاریسم با بیان اینکه برنامه فتنه‌گران این بود که خاتمی را به عنوان یک سرمایه حفظ کنند تا اگر شکست خوردند راهی برای بازگشت داشته باشند، گفت: به همین علت، خاتمی هیچگاه از واژه تقلب استفاده نکرد.

سید یاسر جبرائیلی نویسنده کتاب «سودای سکولاریسم» در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، درباره اظهارات اخیر خاتمی مبنی بر عدم استفاده از واژه تقلب در انتخابات 88 گفت: خاتمی بر عکس دیگر سران فتنه نخواست کاملاً خود را هزینه کند.

جبرائیلی با بیان اینکه خاتمی علی رغم نقش فعال و گسترده در شکل گیری و ادامه فتنه همواره در مرز فتنه‌گران و نظام گام برمی‌داشت و پس از شکست فتنه مشی بازگشت به نظام را در پیش گرفت تصریح کرد: برنامه فتنه گران این بود خاتمی را به عنوان یک سرمایه حفظ کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: آنها با این کار می‌خواستند اگر فتنه سبز شکست خورد راهی برای بازگشت به نظام داشته باشند از این رو گفته اخیر خاتمی مبنی بر اینکه از واژه تقلب استفاده نکرده‌ام صحیح است.

وی با بیان اینکه در صفحه 356 کتاب سودای سکولاریسم این نکته ذکر شده که خاتمی هیچ‌گاه در سخنرانی‌ها و بیانیه‌های خود از واژه تقلب استفاده نکرد تا مبادا بار حقوقی و جزایی این ادعای دروغ و ضد امنیتی گریبانگیرش شود افزود: خاتمی هم خودش شخصیت تنش گریزی دارد و هم اصلاح طلبان از وی خواسته بودند مانند موسوی و کروبی به دام افراطی گری و تسویه حساب شخصی نیفتد و امید آنها را برای بازگشت به صحنه را زنده نگه دارد.

کتاب «سودای سکولاریسم» که به جریان شناسی سکولاریسم در ایران بر مبنای زندگی و کارنامه «سید محمد خاتمی»‌ پرداخته است، اوایل سال جاری از سوی انتشار خبرگزاری فارس راهی بازار نشر شد.


/ 1 نظر / 56 بازدید
علیرضا احسانی نیا

سلام...کتاب شما با عنوان سودای سکولارییسم هم زیبا نوشته شده و هم زیبا دیده و تحقیق شده و هم زیبا باید خوانده شود...ان شاء الله در زندگیتان موفق باشید و رستگار