ایران فرق می کند!

متن گفت و گوی نیم ساعته ما با عبدالله گل رئیس جمهور ترکیه را فردا یا به احتمال قوی پس فردا در کیهان خواهید خواند، اما یک نکته ای که محرمانه است ولی با این حال نمی توانم نگویم، ماجرای حوادث پراکنده منافقان سبز در روز 25 بهمن است.


با یکی از مشاوران عبدالله گل نزدیک به یک هفته بود که در ارتباط بودیم و تقریبا وقتی به هم رسیدیم رفیق شده بودیم! وقتی مصاحبه تمام شد و او از طبقه 13 هتل تا دم در همراهم شد تا بدرقه ام کند، بحث حوادث 25 بهمن پیش آمد. به او گفتم اینها عددی نیستند، تعدادی هم ندارند. پارسال مبارک از اینها حمایت کرده و امسال اینها مدعی اند از انقلاب مردم مصر می خواهند حمایت کنند! زد زیر خنده! بعد هم حرفی زد که بسیار جالب و قابل تامل است. او گفت: «من، رئیس جمهور و احمد داوود اوغلو (وزیر خارجه) با هم بودیم که گل به داوود اوغلو گفت اگر درباره حوادث امروز از من بپرسند چه بگویم؟ داوود اوغلو خطاب به گل گفت، این را بدان و خیالت راحت باشد که ایران مثل هیچ کدام از این کشورهای عربی نیست. ایران فرق می کند».

موسوی و کروبی اگر مانند همه چیزهای دیگری که نمی فهمند و نمی دانند، این تفاوت را هم نمی فهمند، بدانند که دیگران حواسشان جمع است!

حرف های عبدالله گل درباره کشورهای عربی چون مصر  و تونس که «بزرگترین مسأله این رژیم ها، بی عدالتی، فساد اقتصادی، پاسخگو نبودن و استفاده ناقص از منابع است»، باعث شده عده ای علیه ایران از این سخنان بهره برداری کنند و این بسیار مایه تاسف است.

رئیس جمهور ترکیه دیروز در پاسخ به سوال من درباره حوادث اخیر مصر و تونس و یمن و الجزایر گفت که «کشورهای اسلامی به ویژه کشورهای خاورمیانه شاهد تحولات تاریخی و ریشه ای هستند. در سایه گسترش ارتباطات، مردم به سرعت از تغییراتی که در دیگر کشورها به وقوع می پیوندد خبردار می شوند. امروزه نمی توان با رژیم های توتالیتر بر مردم حکومت کرد. حکومت هایی که به مطالبات مردم و جوانان خود توجه نمی کنند، طبیعتا کارشان سخت خواهد بود و لذا این اتفاقاتی که افتاده، جای تعجب ندارد». نمی دانم از کجای این حرف طعنه و کنایه به ایران بر می آید؟!


/ 2 نظر / 6 بازدید
یه سوال

راستشو بگو با کدوم زبان باهاشون حرف میزدی؟انگلیسی یا ترکی؟

ِAA

ساغول . یاشا .